题型:判断题 题类:常考题 难易度:普通
冀教版(三年级起点)小学英语五年级下册Unit 1 Lesson 3 Who Is Singing? 同步练习
A. —How much for the bananas? —Two yuan. B. —How much is the chicken? —Nineteen yuan. C. —How much are the apples? —Four yuan. D. —How much for the pears? —Six yuan. E. —How much are the oranges? —Three yuan. |
⑴ {#blank#}1{#/blank#} a.
⑵ {#blank#}2{#/blank#} b.
⑶ {#blank#}3{#/blank#} c.
⑷ {#blank#}4{#/blank#} d.
⑸ {#blank#}5{#/blank#} e.
试题篮