题型:判断题 题类:常考题 难易度:普通
人教版(PEP)小学英语四年级上册Units 5-6 期末总复习
A. —How much for the bananas? —Two yuan. B. —How much is the chicken? —Nineteen yuan. C. —How much are the apples? —Four yuan. D. —How much for the pears? —Six yuan. E. —How much are the oranges? —Three yuan. |
⑴ {#blank#}1{#/blank#} a.
⑵ {#blank#}2{#/blank#} b.
⑶ {#blank#}3{#/blank#} c.
⑷ {#blank#}4{#/blank#} d.
⑸ {#blank#}5{#/blank#} e.
1. ear 2. ruler 3. sheep 4. Duck 5.carrot 6. frog 7. hand |
试题篮